COCTAIL BAR SABABA W KRAKOWIE - Kazimierz

Follow my blog with Bloglovin

Będąc w Krakowie szukam ciekawych miejsc do zwiedzenia ale tych nie standardowych. Jakiś czas temu natknęłam się w internecie na Plebiscyt miejsc publicznych w Polsce i jedno miejsce przykuło moją uwagę bardzo.  Mianowicie tytułowy bar Sababa. Odwiedziłam przy okazji to miejsce. Coctailbar ten znajduje się w dzielnicy Krakowa- na Kazimierzu w zabytkowej kamienicy na Szerokej 2. I jest przepiękny! Klimat aż bije w oczy pozytywnie i ta atmosfera... elegancko, ale nie snobistycznie."Pachnące Bliskim Wschodem – tahini, kolendrą i kardamonem". Jeśli ktoś będzie w Krakowie lub okolicy to polecam odwiedzić. I ze względu na atmosferę i walory industrialne ale także ze względu na obsługę barmańską na 10!


Lokal dysponuje czterema eklektycznymi pomieszczeniami i choć każde jest inne, wszystkie ze sobą współgrają tworząc spójną i przemyślaną koncepcję. Pierwszym z pomieszczeń jest pokój chilloutowy z przyciemnianym światłem, wielkimi pufami, dekoracyjnymi fotelami, poduchami i dywanami. Sala wejściowa prowadzi do dwóch kolejnych sal - kuszącej złotem sali tanecznej oraz sali z zabytkową 500-letnią kolumną.
Kolor we wnętrzu ułożony został narastająco - od czerni przy wejściu do złota w kierunku okien. Na jednej ze ścian zawisły bogato zdobione stalowe „dywany”. Misternie wykreślone przez projektantów, wg matematycznych schematów ornamenty trafiły na stalowe, patynowane blachy tworząc bogatą, ale surową dekorację tego pomieszczenia. 
Główną częścią cocktail baru jest sala barowa. Tutaj znajduje się bardzo prosty, długi bar, bez zbędnych dekoracji - ozdobą jest sam materiał. Patynowana stal. Podobnie wykonana jest lada po przeciwnej stronie.
Projekt wnętrz: "Projekt i..."
Zdjęcia: Sylwia Liana

1 komentarz:

  1. Strasznie mi się spodobało te wnętrze. Jest takie niezapomniane :) Przytulne i kameralne ! Jak będę kiedyś w Krakowie to się do niego wybiorę. Zdjęcia super, jestem pod wrażeniem :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2014 pani Margareta , Blogger