wypadanie włosów - mój sposób na lepszą kondycję włosów i skóry głowy

Przez pewien okres borykałam się z tym problemem. Kiedy to włosy zaczęły pojawiać się dosłownie wszędzie, wypadały nawet przy nie wielkim pociągnięciu w niewielkich pęczkach. Niby nie przejmowałam się bo miałam w głowie to, że codziennie kilkaset włosów nam wypada. Jednak gdy pewnego dnia w lustrze zobaczyłam za uchem powiększające się zakole ,przeraziłam się. I to był ten impuls, że zaczęłam intensywnie szukać pomocy. Głównym czynnikiem wypadania u mnie był stres oraz dieta i złe nawyki (jak papierosy).
Włosy u mnie zawsze były atutem ,do którego udało mi się wrócić.

Nie podam tu Wam złotego środka na wypadanie włosów, bo nie każdy ma tą samą przyczynę ale są to rzeczy ,które na pewno nie zaszkodzą a pomogą w zagęszczeniu włosów i ich trzymaniu się skóry.

1.Dermatolog polecił serię z Dermeny (pharmena) : 

-szampon na wypadnie włosów Dermena 200 ml (cena ok 23 zł na internecie)
-odżywka na wypadanie włosów Dermena 200 ml (cena ok 16 zł na internecie)
-żel hamujący wypadnie włosów Dermena 150 ml (ceka ok 23 zł na internecie)

Ta seria zrobiła chyba najwięcej. Takie jest moje odczucie. Ta marka i ta seria jest polecana dla osób po chemioterapii ze względu na składnik Chlorek 1-metylonikotynamidu , kótóry charakteryzuje się znaczną zdolnością do stymulowania angiogenezy i tworzenia nowych naczyń krwionośnych.  Więc to musi działać po prostu.
Naprawdę polecam, a w szczególności połączenie szamponu z żelem. Odżywkę przeważnie sobie darowałam w dalszej kuracji bo to mi wystarczało. 
Po 2 miesiącach zauważyłam efekty *czyli tak jak zapewnia producent). Pojawiały się tzw baby hair , na całej słowie. Przeczesując włosy czuć było małe drobne włoski kujące mnie w palce. 

Po zakończeniu kuracji używałam parę razy w tyg odżywki do wcierania na skórę głowy z Farmony z bursztynem i jantarem. Bardzo fajna i wydajna odżywką. Cena na plus. Jedynie co to zapach mnie odpycha ale nie jest zły, po prostu bardzo intensywny.
Dermena nie jest tanią marką jednak na internecie znacznie taniej można dostać jej produkty niż w stacjonarnych aptekach. Natomiast Seboradin jest dość tani a staracza na długo. Dostępny w drogeriach.

2. Suplementy i dieta

Do codzienniego dawkowania kupiałam :
-Krzem
-Cynk
-lub mieszanki z przeznaczeniem na włosy i skórę
Kuracja suplementami nie powinna trwać zbyt długo (optymalnie 3 tygodnie - 3 miesiące), a na pewno nie wolno przyjmować suplementów w sposób ciągły. Organizm przyzwyczaja się i przestają działa

Natomiast najważniejsza w tym wszystkim jest zdrowa dieta. Banał, na który jednak niektórym ciężko się przerzucić. Rezygnacja z używek. Dla mnie stan zdrowia był taka dużą motywacją, ze z dnia na dzień zrezygnowałam z papierosów . Alkohol tez porzuciłam zupełnie na pół roku. A w tym czasie zdrową dietą starałam się oczyścić organizm. 

3. Stres

Każdy ma swój sposób na ten czynnik, który jest JEDNĄ Z głównych przyczyn problemów zdrowotnych.  Najważniejsze to wyciszenie i spróbowanie odcięcia się od niego. Ja z tym sobie poradziłam medytacją. Z początku ciężko mi się było skupić ale po tygodniu codziennej, ok 15 minutowej medytacji , odcinałam się całkowicie i pomogło to bardzo w uwolnieniu się od stresu. 

4.Masaże głowy

To świetny sposób na poprawienie krążenia w skórze głowy. Ja do tego używałam przyżądu do masażu głowy specjalnie , co wygląda jak pajączek, na pewno kojarzycie. Ale palce tez zdadzą egzamin. Można położyć się na łóżku z głową poza nim i masować . Tak szybciej sobie z tym poradzicie. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2014 pani Margareta , Blogger